W Paryżu otwarto festiwal „Kinopolska”

0
79
Fot. Facebook: Festival Kinopolska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Paryżu otwarto 15. festiwal polskich filmów „Kinopolska”. Organizowane przez Instytut Polski wydarzenie odbywa się w kinie „L’Arlequin” w paryskiej dzielnicy łacińskiej. Na festiwalu zostanie wyświetlonych jedenaście polskich filmów oraz cztery krótkometrażowe filmy ukraińskie.

Festiwal „Kinopolska” zainaugurowano pokazem filmu „Cicha ziemia” Agi Woszczyńskiej oraz spotkaniem z reżyserką. Następnie wyświetlono najnowszy film Jerzego Skolimowskiego „IO”. Po seansie odbyła się dyskusja z kompozytorem muzyki do filmu – Pawłem Mykietynem.  
„Mam wrażenie, że są bardzo dobre reakcje publiczności. Sala pękała w szwach, więc jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. To są filmy trudne, ale mądre i ważne. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy takimi filmami rozpocząć festiwal” – mówiła Polskiemu Radiu Marzena Moskal z Instytutu Polskiego w Paryżu. 

Jak tłumaczą organizatorzy, pokaz „IO” Skolimowskiego – laureata nagrody jury na ostatnim festiwalu w Cannes – był szczególnie oczekiwany zarówno przez publiczność jak i przez dystrybutorów filmu we Francji. 

„Film wchodzi do kin 19 października. Teraz zaczyna się cała część promocji filmu, więc ten pokaz jest dla nich na pewno bardzo ważny, żeby zobaczyć po raz pierwszy odbiór filmu we Francji poza Cannes” – wyjaśniała Marzena Moskal.
Festiwal „Kinopolska” potrwa do niedzieli. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!