Trumna z ciałem Elżbiety II wyruszyła do Zamku Windsor

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Światowi przywódcy uczcili dwuminutową ciszą pamięć królowej Elżbiety II. Nabożeństwo pogrzebowe zakończyło się hymnem narodowym „God Save the King”. Teraz trumna z ciałem królowej wyruszy w drogę do Zamku Windsor. Procesja przejdzie trasę o długości około 5 kilometrów i każdy będzie mógł się jej przyglądać. 

W uroczystościach udział biorą prezydent Polski Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Zaproszeni są europejscy monarchowie i politycy, a także m. in. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz Francji Emmanuel Macron.

W pogrzebie królowej Elżbiety II bierze udział około 2 tysięcy zagranicznych gości. Zaproszenia zostały wysłane do głów państw, z którymi Wielka Brytania utrzymuje stosunki dyplomatyczne. 

Monarchini spocznie w Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Windsor u boku swoich rodziców Jerzego VI i Elżbiety królowej matki oraz siostry Małgorzaty. W to samo miejsce zostanie też przeniesiona trumna z ciałem jej męża księcia Filipa. Królowa zmarła 8 września w zamku w Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!