E. Macron zaprosił Karola III do Francji

0
78
Fot. Daily Express
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Emmanuel Macron zaprosił króla Karola III do złożenia pierwszej zagranicznej wizyty we Francji. Francuski przywódca poinformował również, że spotka się z brytyjskim monarchą w niedzielę, w przeddzień pogrzebu królowej Elżbiety II, w Pałacu Buckingham.

Doradcy prezydenta Francji tłumaczą, iż Emmanuel Macron chciałby, aby pierwsza wizyta króla Karola III odbyła się w Paryżu, ponieważ było to także miejsce pierwszej wizyty państwowej królowej Elżbiety II w 1957 roku. “Zaprosiłem króla, aby przybył do Francji w dogodnym dla niego terminie. Historia wizyt państwowych Elżbiety II i księcia Karola sięga dziesięcioleci” – oświadczył prezydent Macron.

Pałac Elizejski zapowiedział również, że w niedzielę Macron wręczy Królowi Karolowi III “skromny, ale symboliczny prezent”, czyli album ze zdjęciami z wizyt Elżbiety II we Francji.

W poniedziałek francuska para prezydencka weźmie udział w pogrzebie królowej. “Będzie to chwila kontemplacji i emocji u boku Brytyjczyków” – powiedział Emmanuel Macron.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!