Ukraina: Wołodymyr Zełenski wezwał Rosjan do poddania się

0
153
Zelenski Ukraina Zelensky Żeleński
Fot. Instagram Żeleński
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do żołnierzy rosyjskich o złożenie broni. W nagraniu opublikowanym w nocy powiedział, że odzyskanie terenów w obwodzie charkowskim to efekt bezprecedensowej ofensywy przeprowadzonej przez ukraińską armię. Zapowiedział również wyzwolenie wszystkich ukraińskich ziem spod rosyjskiej okupacji.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w obecnej sytuacji jedynym wyjściem dla żołnierzy rosyjskich jest poddanie się armii ukraińskiej. Zwracając się do Rosjan po rosyjsku powiedział, że Rosja przegra tę wojnę. “Rosja przegra. Nie tylko tę wojnę, ale i całą historię, bo historię piszą ludzie, a nieludzie – nigdy. A kim wy będziecie w historii? Tymi, którzy wystrzeliwują rakiety, tymi, którzy przyszli na nasze ziemie. Słabeuszami, którzy walczą z cywilami” – powiedział prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski odwiedził wczoraj wyzwolone tereny w obwodzie charkowskim. Spotkał się z mieszkańcami miejscowości okupowanych wcześniej przez Rosjan i obiecał szybką odbudowę tych terenów ze zniszczeń wojennych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!