Ambasador Wielkiej Brytanii o pogrzebie królowej Elżbiety II

0
316
Fot. Anthony Moss | Manchester Evening News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nawet pół tysiąca głów państw i szefów rządów może pojawić się w Londynie na poniedziałkowym pogrzebie królowej Elżbiety II. Będzie to największe takie wydarzenie dyplomatyczne ostatnich dekad w Wielkiej Brytanii i na świecie. Wśród polityków, którzy potwierdzili udział w uroczystościach są prezydenci USA i Polski, Joe Biden i Andrzej Duda.

Brytyjska ambasador w Warszawie Anna Clunes mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że w poniedziałek politycy będą mieli okazję porozmawiać z nowym królem Wielkiej Brytanii Karolem III. “Król Karol III będzie miał przyjęcie w Buckingham Palace. Również nasz minister spraw zagranicznych ma zaplanowane przyjęcie dla gości zagranicznych” – podkreśla dyplomatka.

Ambassador Anna Clunes przyznaje, że dla brytyjskich władz pogrzeb królowej Elżbiety II będzie ogromnym wyzwaniem logistycznym. “Będzie tak dużo wyzwań, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzi i tak dalej. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać dokładnie tak, jak to zaplanowano. Jestem pewna, że tak będzie, że wszyscy są gotowi” – dodaje Anna Clunes.

Trumna z ciałem Elżbiety II została wczoraj wystawiona na widok publiczny w Westminsterze i pozostanie tam do poniedziałkowego pogrzebu. Królowa spocznie potem w Windsorze obok swojego męża Filipa. Oboje przeżyli razem 73 lata.

Królowa Elżbieta zmarła tydzień temu. Miała 96 lat. Była najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!