Ukraina: W.Zełeński przybył do wyzwolonego Iziumu

0
168
Fot. anews.com.tr
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński przybył do wyzwolonego Iziumu w obwodzie charkowskim. Wziął udział w oficjalnej uroczystości przywrócenia kontroli nad miastem, w pobliżu którego wciąż trwają działania bojowe.

Miasto do którego przybył ukraiński prezydent wyzwolono kilka dni temu. Linia frontu obecnie przebiega około 20 kilometrów od jego centrum. Na początku uroczystości w Iziumie minutą ciszy oddano hołd poległym ukraińskim wojskowym. Następnie prezydent Zełenski podziękował żołnierzom za wyzwolenie kolejnego kawałka ukraińskiej ziemi. Jak czytamy w komunikacie służby prasowej ukraińskich sił zbrojnych – w mieście wyzwolonym przez ukraińskie wojska desantowe uroczyście podniesiono flagę państwową.

Razem z prezydentem na miejsce przybyła również wiceminister obrony Hanna Malar. Od 6 września w ramach prowadzonej ofensywy ukraińskie wojsko w obwodzie charkowskim wyzwoliło niemal 4 tysiące kilometrów kwadratowych terytorium, na którym znajduje się 300 miejscowości i 150 tysięcy cywilów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!