Niemcy: szef CDU Friedrich Merz o polityce wschodniej Olafa Scholza

0
110
Fot. spamchronicles.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Lider niemieckiej opozycji Friedrich Merz skrytykował kanclerza Olafa Scholza za odmowę dostraczenia rządowi w Kijowie ciężkiego sprzętu. Szef CDU wspomniał, że do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy wzywają Niemcy już nie tylko opozycja i partie koalicyjne w kraju, ale też przywódcy państw zachodnich.

W rozmowie z telewizją ZDF Friedrich Merz zaznaczył, że żądania dostarczenia Ukrainie niemieckich czołgów słychać już także z Białego Domu. “Olaf Scholz nie chce działać na własną rękę. Tyle tylko, że on nie działa prawie wcale. W tej strategicznej dziedzinie mógłby być prawdziwym europejskim liderem. Ale to wyzwanie go przerosło” – stwierdził przewodniczący CDU.

Mimo kolejnych sukcesów militarnych Ukrainy w wojnie z Rosją kanclerz Olaf Scholz powiedział, że Niemcy nie przekażą władzom w Kijowie czołgów Leopard 2 i bojowych wozów piechoty Marder z zasobów Bundeswehry. Podkreślił, że dotąd żadne państwo nie dostarczyło Ukrainie czołgów zachodniej produkcji.

Niemiecką bierność w sprawie wojny krytykują też media, które uchodzą za życzliwe rządowi.. “Podczas gdy Ukraińcy odzyskują swój kraj, Berlin dalej straszy przed Putinem” – napisała lewicowa “Die Tageszeitung”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!