Ukraina: brytyjski wywiad o odwrocie wojsk rosyjskich

0
czołg wojna Ukraina
Fot. CNN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brytyjskie Ministerstwo Obrony informuje, że wobec postępującej ofensywy sił ukraińskich rosyjskie dowództwo prawdopodobnie nakazało wycofanie wojsk z zachodniego brzegu rzeki Oskoł w obwodzie charkowskim. Według danych brytyjskiego wywiadu niewielkie oddziały Rosjan nadal stawiają tam opór kontrofensywie ukraińskiej, w trakcie której wyzwolono obszar około 3 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Na południu Ukrainy, w pobliżu Chersonia wojska rosyjskie nadal próbują dostarczyć zapasy amunicji i sprzętu wojskowego na zachodni brzeg Dniepru. Jest to utrudnione z powodu ciągłego ostrzału artyleryjskiego oraz zniszczenia przepraw na rzece. Również z powodu ostrzału ze strony Ukraińców nadal nieukończony pozostaje most pontonowy budowany przez wojska rosyjskie od ponad dwóch tygodni.

Według wywiadu brytyjskiego szybkie postępy ukraińskiej kontrofensywy zmusiły wojska rosyjskie do zmiany taktyki, zajęcia pozycji obronnych i rezygnacji z ataków na wojska ukraińskie. Może to spowodować dalsze pogarszanie się morale Rosjan i coraz szybszy ich odwrót z okupowanych terenów.

Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że w ciągu ostatniej doby wojska ukraińskie odzyskały ponad 20 osiedli, zajętych przez Rosjan.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!