Bułgaria: wzmocnienie ochrony granic po czwartkowym wypadku

0
Bułgaria granica
Fot. novinite.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trzystu dodatkowych żołnierzy zostało dodatkowo wysłanych do ochrony bułgarskiej granicy z Turcją. To efekt wypadku, jaki dwa dni temu wydarzył się w Burgas. Kierowca autobusu przewożącego nielegalnych imigrantów wjechał w dwóch policjantów, którzy zginęli.

Wzmocnienie ochrony granic to nie tylko dodatkowi żołnierze MSW i straży granicznej, ale również sprzęt. W rejon pogranicza z Turcją, gdzie granicę przekracza najwięcej nielegalnych imigrantów, wysłano między innymi drony patrolujące. „Nie ma możliwości, aby straż graniczna była na każdym metrze granicy. Ta presja migracyjna nie zaczęła się wczoraj, dlatego stopniowo zwiększamy ochronę” – powiedział w wywiadzie dla telewizji Nova Stanimir Stanev z bułgarskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Urzędnik dodał, że od trzech dni w bułgarskich ośrodkach dla uchodźców prowadzone są kontrole. Według danych policji, są tam również osoby, które organizują przemyt imigrantów dalej na zachód. 

Kontrole, a także wzmocnienie ochrony granicy z Turcją, mają związek z wypadkiem, jaki miał miejsce dwa dni temu w Burgas. Autobus przewożący 47 nielegalnych imigrantów najpierw zderzył się z radiowozem, a potem w czasie pościgu kierowca autobusu wjechał w dwóch policjantów, którzy zginęli. Wczoraj w regionie Burgas obowiązywała żałoba. Policjanci, którzy zginęli na służbie, zostaną pośmiertnie uhonorowani najwyższymi zawodowymi odznaczeniami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!