Łotwa uznała Rosję za państwo wspierające terroryzm

0
113
Fot. The Moscow Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Łotwa uznała Rosję za państwo wspierające terroryzm. Działania Kremla na Ukrainie łotewscy parlamentarzyści nazwali “ukierunkowanym ludobójstwem narodu ukraińskiego”.

Łotewscy deputowani uznali Rosję za kraj wspierający terroryzm i wezwali inne państwa podzielające ten pogląd do podobnych działań. W oświadczeniu Sejm Łotwy napisał, że od czasu niesprowokowanego wojskowego ataku Rosji, 12 milionów Ukraińców zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, a ponad pięć milionów musiało wyjechać z kraju. “Rosja wykorzystuje tortury i metody zastraszania jako narzędzia do prób zdemoralizowania ludności i sił zbrojnych Ukrainy oraz do sparaliżowania funkcjonowania państwa w celu jego okupacji” – czytamy w oświadczeniu.

Parlamentarzyści zwracają też uwagę na to, że działania Kremla wspiera Białoruś. Stąd apel do społeczności międzynarodowej, aby nałożyć na Mińsk sankcje podobne do tych, którymi objęta została wcześniej Rosja. Parlament w Rydze wezwał też Unię Europejską do zaprzestania wydawania wiz turystycznych rosyjskim i białoruskim obywatelom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!