UK: albańskie gangi, które przemycają ludzi przez kanał La Manche reklamują się na TikToku

0
Fot. Sud Ouest

Brytyjska stacja GB News ujawniła, że albańskie gangi, które zajmują się przerzucaniem ludzi do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, otwarcie reklamują swoje usługi za pomocą serwisu TikTok, wraz z numerami kontaktowymi. Cena „pomocy” sięga kwoty nawet 5,500 funtów.

Jeden z opublikowanych na tych kontach klipów pokazuje migawki z przemytniczej trasy z Albanii, przez Brukselę, Paryż, Lille i Dunkierkę na francuski brzeg La Manche. Na nagraniach zamieszczone są teksty w języku albańskim zachęcające do skorzystania z usług przemytników, takie jak: „Dziś wysłaliśmy z Dunkierki trzy tratwy z 60 osobami, jutro w drugą stronę”, „Bezpośrednia linia Francja – Anglia codziennie o godzinie czwartej rano”czy „5500 funtów w jedną stronę – jesteśmy najsilniejszą grupą we Francji”. 

Jak zaznacza GB News, nagrania są sprzeczne z regulaminem TikToka.

Informacje o wykorzystywaniu TikToka do reklamowania usług przemytniczych ujawnione zostały w tym samym dniu, w którym brytyjskie władze podały, że w poniedziałek przez kanał La Manche przedostało się do Wielkiej Brytanii 696 nielegalnych imigrantów, co jest najwyższą liczbą dobową w tym roku. W ubiegłym roku, granicę Wielkiej Brytanii nielegalnie przekroczyło 28,526 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!