UK: albańskie gangi, które przemycają ludzi przez kanał La Manche reklamują się na TikToku

0
179
Fot. Sud Ouest
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Brytyjska stacja GB News ujawniła, że albańskie gangi, które zajmują się przerzucaniem ludzi do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, otwarcie reklamują swoje usługi za pomocą serwisu TikTok, wraz z numerami kontaktowymi. Cena „pomocy” sięga kwoty nawet 5,500 funtów.

Jeden z opublikowanych na tych kontach klipów pokazuje migawki z przemytniczej trasy z Albanii, przez Brukselę, Paryż, Lille i Dunkierkę na francuski brzeg La Manche. Na nagraniach zamieszczone są teksty w języku albańskim zachęcające do skorzystania z usług przemytników, takie jak: „Dziś wysłaliśmy z Dunkierki trzy tratwy z 60 osobami, jutro w drugą stronę”, „Bezpośrednia linia Francja – Anglia codziennie o godzinie czwartej rano”czy „5500 funtów w jedną stronę – jesteśmy najsilniejszą grupą we Francji”. 

Jak zaznacza GB News, nagrania są sprzeczne z regulaminem TikToka.

Informacje o wykorzystywaniu TikToka do reklamowania usług przemytniczych ujawnione zostały w tym samym dniu, w którym brytyjskie władze podały, że w poniedziałek przez kanał La Manche przedostało się do Wielkiej Brytanii 696 nielegalnych imigrantów, co jest najwyższą liczbą dobową w tym roku. W ubiegłym roku, granicę Wielkiej Brytanii nielegalnie przekroczyło 28,526 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!