Węgry: możliwe braki paliwa na stacjach

0
133
Fot. Hungary Today
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Węgierski koncern paliwowy MOL zapowiada możliwe braki na stacjach benzynowych. Bezpośrednim powodem problemów jest zaplanowana od dawna konserwacja w największej rafinerii tej firmy.

W wywiadzie dla portalu index.hu dyrektor zarządzający koncernu MOL Péter Ratatics poprosił węgierskich kierowców o kupowanie paliwa tylko do niezbędnych potrzeb. Zaplanowana od dawna konserwacja w rafinerii Százhalombatta w obecnych warunkach rynkowych nie pozwoliła firmie na zgromadzenie odpowiednich zapasów paliwa, więc możliwe są braki na stacjach. Według przedstawiciela firmy najtrudniej będzie zdobyć olej napędowy.

Remonty potrwają co najmniej dwa miesiące. Koncern próbuje ściągnąć paliwo między innymi ze swojej rafinerii w Bratysławie. Kupowanie gotowych paliw na rynkach zagranicznych nie ma sensu, bo węgierski rząd wprowadził regulowaną cenę paliw, która nie pokrywa kosztów zakupu.

Kontrolowany przez węgierski rząd koncern MOL posiada na Węgrzech ponad pięćset stacji benzynowych. Od kilku miesięcy obowiązuje na nich limit tankowania 50 litrów paliwa na dobę na samochód.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!