Estonia zapowiada ograniczenia wizowe dla Rosjan i Białorusinów

0
117
Fot. Estonia World
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Estonia zapowiada ograniczenia wizowe dla Rosjan i Białorusinów. To kolejne sankcje, które władze w Tallinie zdecydowały się wprowadzić w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Rosjanie nie będą mogli uzyskać zezwolenia na pobyt czasowy lub wizy na studia w Estonii. Wydawanie zezwoleń na pobyt tymczasowy ma zostać wstrzymane także dla Białorusinów. Estonia objęła sankcjami Białoruś, ponieważ kraj ten umożliwił wojskom rosyjskim zaatakowanie Ukrainy ze swojego terytorium.

Jednocześnie obywatele Rosji i Białorusi nie będą mogli dostać pracy w Estonii na podstawie zezwolenia na pobyt wydanego przez inne państwo członkowskie Unii Europejskiej. Dzięki temu osoby objęte sankcjami nie będą mogły ich ominąć.

Estoński minister spraw zagranicznych Urmas Reinsalu powiedział, że ograniczenia wizowe dla Rosjan i Białorusinów mają posłużyć zwiększaniu presji, wywieranej na władze w Moskwie. “Jeżeli sankcje pomogą powstrzymać rosyjską agresję, to będzie miało pozytywny wpływ na nasze własne bezpieczeństwo” – dodał minister Reinsalu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!