Węgry: ogłoszono “czerwony kod” ze względu na upały

0
Fot. hungarytoday.hu

Węgierskie ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło na terenie kraju “czerwony kod”. Sytuacja jest poważna z powodu upałów, jakie panują nad Dunajem.

38, 41, 42 – to prognozowana temperatura dla Budapesztu od dziś do soboty. W związku z tym węgierski resort spraw wewnętrznych wprowadził na terenie całego kraju “czerwony kod”. Oznacza on mobilizację służb państwowych do walki ze skutkami tropikalnych upałów.

Największe wyzwanie stoi przed opieką społeczną i służbą zdrowia. To one mają wziąć na siebie ciężar pomocy osobom dotkniętym przez upał. Urzędnicy proszą o szczególne zwrócenie uwagi na ludzi starszych i bezdomnych.

Jeśli z powodu temperatury osoba bezdomna potrzebuje pomocy, musi ją otrzymać bez zwłoki. Szpitale i ośrodki opieki mają takie osoby przyjmować bez zbędnych formalności. Zaapelowano do obywateli o dzwonienie pod numer 112, gdy zauważą bezdomnego, który potrzebuje pomocy.

Węgierska kolej i największy przewoźnik autobusowy rozpoczęły rozdawanie butelkowanej wody. Na największych dworcach można otrzymać wodę w godzinach największych upałów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!