Ambasador F. Billet w Święto Narodowe Francji

0
124
Fot. Facebook: Ambassade de France en Pologne
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ambasador Francji w Polsce Frédéric Billet powiedział, że wojna na Ukrainie przyczyniła się do wzmocnienia podmiotowości i asertywności Unii Europejskiej.

W czasie przemówienia z okazji przypadającego dzisiaj Święta Narodowego Francji dyplomata stwierdził, że Polska i Francja stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest wojna na Ukrainie, oraz potrzebują zacieśnienia współpracy i dialogu. Frédéric Billet powiedział, że Polska i Francja jako sojusznicy mają potencjał, który trzeba wyzwolić, a oba kraje – pomimo różnic – łączą też wspólne działania w przyszłości. “Przede wszystkim, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo i zakończyć wojnę na Ukrainie, która burzy pokój w całym regionie” – powiedział ambasador.

Frédéric Billet mówił też o współpracy Francji i Polski w ramach NATO. “W tym roku Francja dowodzi siłami szybkiego reagowania NATO. Tym samym wzmacniamy bezpieczeństwo Polski oraz krajów wschodniej flanki NATO i te wysiłki będą konsekwentnie kontynuowane. Rola Polski jest kluczowa dla wzmocnienia sojuszu na wschodniej flance, a Francja stoi u jej boku” – powiedział ambasador.

Dziś na Polach Elizejskich w Paryżu w paradzie wojskowej z okazji Dnia Bastylii wzięli udział polscy żołnierze. Polska jest jednym z dziewięciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej, które dostały zaproszenie do udziału w uroczystościach. Ma to być znak jedności Europy wobec rosyjskiego ataku na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!