Ukraina przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego

0
365
Fot. Ukrgate.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraina przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego w trybie stacjonarnym w czasie wojny. Prowadzone są audyty schronów bombowych w placówkach oświatowych i opracowywany jest protokół postępowania w przypadku alarmu lotniczego. W większości szkół, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, proces edukacji będzie musiał odbywać się na trzy zmiany.

Ukraiński minister oświaty i nauki Serhij Szkarłet poinformował, że wybór trybu edukacji dziecka nadal należy do rodziców.
“Jeśli rodzice nie wybiorą edukacji w trybie stacjonarnym, musimy zaoferować im alternatywę, ponieważ na Ukrainie jest co najmniej dwanaście regionów, w których obecnie toczą się działania wojenne. I oczywiście tam, gdzie bezpieczeństwo na to nie pozwala, proces edukacyjny będzie odbywał się w trybie online” – powiedział Serhij Szkarłet.

Minister dodał, że w większości regionów Ukrainy edukacja będzie odbywała się w trybie mieszanym – lekcje stacjonarne będą przeplatane z zajęciami w trybie zdalnym.

Powstała petycja, której autorzy domagają się zakazu kształcenia stacjonarnego we wszystkich szkołach do czasu zakończenia wojny. Zebrała ona ponad 26,5 tysiąca podpisów i ma być rozpatrzona przez prezydenta.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!