Ukraina: ponad tysiąc miejscowości wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji

0
153
Fot. ANATOLII STEPANOV / Credit: AFP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Doradca prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że do tej pory spod rosyjskiej okupacji wyzwolono 1027 miejscowości. Do większości z nich dociera pomoc humanitarna. Rozpoczęła się również odbudowa zniszczonej infrastruktury.
Kyryło Tymoszenko podkreślił, że służby ratunkowe i komunalne przez całą dobę pracują nad przywróceniem normalności na wyzwolonych terenach.

“Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy wypełniają powierzone im zadania, pracownicy służb ratunkowych i komunalnych pracują całą dobę nad przywróceniem normalnego życia na naszych terenach. Obecnie wyzwolono 1 027 miejscowości. 95 procent z nich obejmą działania humanitarne. Na wszystkich terytoriach wyzwolonych spod rosyjskiej okupacji trwają prace renowacyjne” – powiedział Kyryło Tomaszenko.

Wcześniej Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji poinformowała, że na Ukrainie do stałych miejsc zamieszkania powróciło ponad 5 i pół miliona osób, które po rozpętaniu wojny przez Rosję musiały uciekać ze swych domów. Ponad 6 milionów Ukraińców wciąż określanych jest mianem wewnętrznie przesiedlonych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!