Ukraiński Sztab Generalny o sytuacji na froncie

0
219
Fot. ANATOLII STEPANOV / Credit: AFP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że najcięższe walki z Rosjanami trwają w Donbasie. Armia Federacji Rosyjskiej stara się podejść od południa pod Lisiczańsk, a w innych miejscach prowadzi rozpoznanie bojem.

Rosyjska artyleria ostrzelała Bachmut i Kramatorsk. Rosjanie zmierzają w kierunku wsi Dolyna w okolicach Słowiańska. W obwodach sumskim i charkowskim oraz w obwodzie zaporoskim Rosjanie ograniczają się do ostrzału artyleryjskiego, moździeżowego, lotniczego, rozpoznania bojem i okopywania się na zajętych pozycjach. W rejonie Słobożańska, w obwodzie charkowskim agresor prowadzi aktywny wywiad radiotechniczny i elektroniczny. Część wsi w obwodzie charkowskim została zaminowana.

Aktywne walki trwają w Wowczojarywawkie w okolicach Siewierodoniecka.

Na całej linii frontu agresor prowadził również ataki rakietowe i lotnicze. W okolicach Mikołajowa na południu kraju, Rosjanie mają umacniać swoje pozycje i ostrzeliwać pozycje ukraińskie. Z kolei ukraińskie lotnictwo wykonało naloty na miejsca koncentracji wojsk rosyjskich.

Ukraińska armia nie ma informacji o tym, że wojska białoruskie przygotowują się do ataku na Polesie i Wołyń. Mińsk wspiera jednak Rosję i przekazał jej 20 wagonów amunicji. Transport trafił do Biełgorodu w Zachodnim Okręgu Wojskowym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!