Ukraina: rosyjski atak rakietowy na centrum handlowe, co najmniej 10 osób nie żyje

0
146
Fot. Al Jazeera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w ataku rakietowym na centrum handlowe w ukraińskim Krzemieńczuku. Poinformował o tym szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin zastrzegając, że liczba ofiar może być wyższa. 

Doradca ministra spraw wewnętrznych ds. Krzemieńczuka Wadym Denysenko powiedział, że w chwili ataku w centrum handlowym miało przebywać około tysiąca osób. “Nie dysponujemy wystarczającą ilością broni przeciwlotniczej, która byłaby w stanie zestrzelić rosyjskie rakiety. Przyczyn takiego ataku jest kilka: wywołanie paniki w obywatelach, zniszczenie naszej infrastruktury oraz zastraszenie krajów zachodnich, które dostarczają nam broń” – powiedział Wadym Denysenko.

Na miejscu trwa akcja ratowniczo-gaśnicza. Szef Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy w obwodzie połtawskim Wołodymyr Sołogub powiedział, że na miejscu działają wszystkie służby operacyjne.”Nie wiemy, ile jeszcze osób jest pod gruzami. Obecnie sytuacja jest trudna, w czasie ostrzału doszło do pożaru na terenie centrum handlowego o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych. W akcji ratowniczej bierze udział 18 wozów strażackich i 80 ratowników” – powiedział Wołodymyr Sołogub.
Zaatakowana została również Połtawa. Wcześniej Rosjanie ostrzeliwali te miasta 24 kwietnia i 18 czerwca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!