EBU: Eurowizja 2023 nie na Ukrainie

0
262
Fot. Ukrinform
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Finał przyszłorocznego konkursu piosenki Eurowizji nie będzie się mógł odbyć na Ukrainie – poinformowała Europejska Unia Nadawców (EBU). Zgodnie z regulaminem, kraj wygrywający konkurs w danym roku, organizuje go w kolejnym, a w tym roku w Turynie zwyciężyła ukraińska Kałusz Orchestra.

EBU stwierdziła jednak, że jako nowy organizator rozważana jest Wielka Brytania, której przedstawiciel – Sam Ryder – zajął w tegorocznym konkursie drugie miejsce. Ukraina nie będzie mogła zapewnić bezpieczeństwa potrzebnego do goszczenia, organizacji i emisji konkursu – czytamy w komunikacie. “EBU dziękuje ukraińskiemu publicznemu nadawcy za pełną zaangażowania współpracę i rozważanie różnych scenariuszy od czasu zwycięstwa Kałusz Orchestry w Turynie 14 maja. Podzielamy też smutek i rozczarowanie strony ukraińskiej, że przyszłoroczny konkurs nie będzie mógł być zorganizowany na Ukrainie” – napisała unia nadawców.

Tuż po finale Eurowizji ukraiński minister kultury Ołeksandr Tkaczenko w rozmowie z Radiem Swoboda zapewniał, że konkurs odbędzie się na Ukrainie. “Gdzie dokładnie? W odbudowanym Mariupolu czy innym mieście… Myślę, że to będzie jeszcze dyskutowane” – mówił wówczas.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!