W Austrii udaremniono zamach

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Austriackie służby zapobiegły zamachowi. Według dziennika „Kronen Zeitung” celem ataku miał być maraton, który odbył się w Wiedniu 24 kwietnia. Według śledczych miała to być próba odwetu za śmierć przywódcy Państwa Islamskiego, Abu Ibrahima al-Haszimiego. 

Iracki salafita Abu Ibrahim al-Haszimi zginął cztery miesiące temu. Wysadził się w powietrze podczas nalotu amerykańskiej jednostki antyterrorystycznej w Syrii. Po jego śmierci bojownicy Państwa Islamskiego wezwali swoich sprzymierzeńców do przeprowadzania ataków w europejskich stolicach.

Jak się dziś okazuje, w marcu austriackie służby przechwyciły kodowane maile pięciu terrorystów ISIS, którzy planowali zamach na uczestników Maratonu Wiedeńskiego. Jeden z nich przybył do Austrii podczas kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Zagrożenie miało być realne, terroryści przygotowali ładunki wybuchowe.

Według ustaleń śledczych mieli się oni wzorować na zamachowcach z Bostonu. Podczas maratonu w 2013 roku wybuchły tam dwie bomby. Trzy osoby zginęły, a około 260 zostało rannych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!