Praga: rozpoczął się festiwal muzyczny United Islands

0
Fot. Prague Morning
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W czeskiej Pradze rozpoczął się dwudniowy festiwal muzyczny United Islands. W ciągu weekendu na wyspach na Wełtawie wystąpi ponad pięćdziesięciu artystów prezentujących współczesną muzykę, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej.

To miała być “polska” edycja praskiego festiwalu, jednak ostatecznie zdecydowano, że będzie to edycja “wolności”. “Chodzi o to, by pokazać solidarność z Ukrainą i społeczeństwem białoruskim” – mówi Maciej Ruczaj, dyrektor Instytutu Polskiego w Pradze.

“W tym roku z inicjatywy Instytutu Polskiego festiwal United Islands jest poświęcony przede wszystkim niezależnej kulturze Ukrainy i Białorusi z dużym dodatkiem elementu polskiego i litewskiego. Celem jest oczywiście pokazanie solidarności z tymi krajami, podkreślenie tego, że należą do kręgu kultury europejskiej i że wolność, która jest naszym udziałem powinna być także ich udziałem” – tłumaczy Maciej Ruczaj.

Oprócz muzyki, festiwal United Islands to także projekcje, wystawy i debaty poświęcone częściowo sytuacji na Białorusi i Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!