W. Zelenski: na Ukrainie zalega 22-25 mln ton zboża, do jesieni może to być 75 mln ton

0
264
zelensky
Fot. national review.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski powiedział, że obecnie na Ukrainie zalega 22-25 mln ton zboża, a do jesieni ta ilość może wzrosnąć do 75 milionów ton. Mówił o tym podczas briefingu prasowego w Kijowie, w związku z rosyjską blokadą ukraińskich portów na Morzu Czarnym.

Wołodymyr Zelenski wskazał też, że najlepszą gwarancją odblokowania korytarzy eksportowych są systemy broni przeciwokrętowej. Ukraiński przywódca zaapelował o większe i szybsze dostawy broni z Zachodu.

Jak dodał prezydent Zełeński, Ukraina omawiała z Wielką Brytanią i Turcją koncepcję, zgodnie z którą gwarantem eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne byłoby państwo trzecie. “Najsilniejszą gwarancją bezpiecznego przepływu byłaby ukraińska broń” – mówił ukraiński przywódca. 

Prezydent Ukrainy mówił także o sytuacji na wschodzie Ukrainy. Jak wskazał, wojska rosyjskie zyskują liczebną przewagę w bitwie o Siewierodonieck, ale ukraińskie siły wciąż mają “wszelkie szanse” na odparcie ataku. Dodał, że sytuacja stanie sie bardzo trudna, jeśli Rosja przedrze się przez wschodnie regiony Donbasu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!