Londyn: wieczorem koncert na cześć królowej Elżbiety II

0
Fot. Diamentowy Jubileusz Koncert 2012 - Youtube: surethom

W Londynie dziś wielki koncert na cześć królowej. To część obchodów platynowego jubileuszu Elżbiety II. Na żywo koncert zobaczy około dwudziestu tysięcy ludzi. O wiele więcej – podczas transmisji telewizyjnej.

Queen z Adamem Lambertem przy mikrofonie, Duran Duran i George Ezra. To tylko kilka nazwisk brytyjskich artystów i zespołów. Wystąpi też Sam Ryder, który niedawno zajął drugie miejsce na Eurowizji, co było najlepszym wynikiem Brytyjczyków od dekad. Zabrzmi także muzyka Eltona John, choć ze względu na trwającą właśnie trasę koncertową nie wystąpi on na żywo, ale przygotuje specjalne nagranie. Skład artystów jest jednak międzynarodowy. Po raz pierwszy od piętnastu lat na Wyspach zaśpiewa Diana Ross. Zagra Nile Rodgers, a także Andrea Bocelli. Miejsce znajdzie się też dla legendarnego dokumentalisty sir Davida Attenborough, tenisistki Emmy Raducanu i byłego piłkarza Davida Beckhama.

Obserwować ich będzie królowa Wiktoria, praprababka Elżbiety II. Scena powstała u jej stóp. A dokładniej – u stóp rzeźby zdobiące fontannę przed Buckingham Palace.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!