Ukraiński resort obrony i rzecznik sztabu operacyjnego o rosyjskich atakach bombowych

0
161
Fot. Ukrinform.net
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minionej doby siły rosyjskie wykonały 48 nalotów na cele w obwodach charkowskim i donieckim oraz pięć na obwody mikołajowski i odeski.

Cztery rosyjskie rakiety uderzyły w ukraińską Odessę w czasie, gdy Putin – podczas moskiewskiej parady z okazji 9 maja – składał kwiaty przed pomnikiem miasta-bohatera Odessy w pobliżu murów Kremla. Poinformował o tym rzecznik sztabu operacyjnego lokalnych odeskich władz Serhij Bratczuk. Dodał, że Rosjanie ostrzelali miasto z okupowanego Krymu. “To był system rakiet Bastion, rakiety Onyx. To te same pociski, które od lat zabijały ludzi – małe dzieci, kobiety i osoby starsze – w Syrii. Teraz uderzają w Odessę i Ukrainę” – zaznaczył.

Jak powiedział rzecznik ukraińskiego resortu obrony Ołeksandr Motuzianyk, minionej doby siły rosyjskie wykonały 48 nalotów na cele w obwodach charkowskim i donieckim oraz pięć na obwody mikołajowski i odeski. Stwierdził, że istnieje zagrożenie, iż Rosja będzie nadal używać rakiet manewrujących znad Morza Czarnego do ostrzału celów wojskowych i cywilnych na Ukrainie.

Rosjanie kontynuują niszczenie infrastruktury cywilnej w ukraińskich miastach ostrzeliwując je rakietami oraz z artylerii.

Najtrudniejsza sytuacja jest w obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim, mikołajowskim, odeskim i charkowskim.

W wyniku ostrzału zniszczeniu uległa infrastruktura miasta oraz czterogwiazdkowy kompleks hotelowy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!