Ukraina – 60 osób mogło zginąć w wyniku zbombardowania szkoły

0
Fot. EURACTIV.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około 60 osób najprawdopodobniej zginęło w wyniku zbombardowania szkoły w Biłohoriwce w obwodzie ługańskim. Poinformowały o tym władze obwodu. Na ługańszczyźnie trwają intensywne ataki i ostrzały ze strony Rosjan.

Jak powiedział szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj – w szkole w Biłohoriwce chroniło się około 90 cywilów. 27 udało się uratować. Jak wyjaśnił – Rosjanie zrzucili na obiekt bombę lotniczą. Przebiła ona dach i stropy, a wybuch nastąpił w środku budynku i spowodował ogromny wzrost temperatury. Jak podkreślił, szkoła została zniszczona całkowicie i są małe szanse że jeszcze ktoś się uratował.

W Biłohorodce pracują ratownicy. Serhij Hajdaj zaznaczył, że Rosjanie bardzo zintensyfikowali ataki. Wczoraj dokonali kilkudziesięciu ostrzałów Siewierodoniecka. Uszkodzili tam m.in. budynek szpitala. Pocisk artyleryjski trafił też w blok mieszkalny w miejscowości Szypiłowe. Zacięte walki trwają w okolicach Rubiżnego i wsi Wojewodiwka. Szef obwodu ługańskiego poinformował ponadto, że Rosjanie przejęli kontrolę nad miastem Popasna.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!