Ukraina: Rosjanie rabują szpitale i zmuszają do leczenia swoich żołnierzy

0
241
Fot. UkraineToday.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy poinformował, że na okupowanych terenach Rosjanie mają niszczyć infrastrukturę medyczną i wywozić sprzęt, pozostawiając miejscową ludność bez opieki medycznej. Ponadto lekarze mają być zmuszani do leczenia rosyjskich żołnierzy.

Ukraińska Prawda pisze, że jedną ze zrabowanych placówek jest szpital w Starobielsku w obwodzie ługańskim, a konkretniej jego oddział zakaźny. Rosjanie mieli wywieźć sprzęt dostarczany od międzynarodowych darczyńców i rządu. Skradzione miały zostać także respiratory, które służyły leczeniu chorych na Covid-19.

Dziennikarze przekazali, że regionalna przychodnia przeciwgruźlicza w Wowczańskiej w obwodzie charkowskim miała stać się obiektem, który zapełniają ranni Rosjanie. Personel medyczny ma być zmuszany do leczenia rosyjskich żołnierzy. W przychodni ma być odmawiana opieka medyczna osobom chorym na gruźlicę. Ponadto lekarze mają być poddawani badaniom wariograficznym – ci, którzy go nie przejdą, mają przymusowo trafiać na front. Z kolei szpital w Połogach w obwodzie zaporoskim miał zostać przekształcony w skład amunicji. Także szpital w mieście Bałaklija ma być przepełniony rannymi rosyjskimi żołnierzami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!