Francja: E. Macron – wzmocnimy naszą pomoc humanitarną i wojskową na Ukrainie

0
549
Macron
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Emmanuel Macron po rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim poinformował, że Francja zwiększy dostawy pomocy humanitarnej i wojskowej dla Ukrainy. Prezydenci Francji i Ukrainy rozmawiali przez telefon. 

Prezydent Francji dodał, że jego kraj będzie kontynuował starania, by umożliwić pracę międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości w sprawie zbrodni wojennych popełnianych na Ukrainie przez rosyjskie wojska.  

Wołodymyr Zełenski podziękował Francji za “znaczne dostawy pomocy wojskowej, które przyczyniają się do wzmocnienia ukraińskiego oporu”.

Wcześniej kancelaria prezydenta Macrona poinformowała, że z Francji na Ukrainę wysłano ponad 615 ton różnego rodzaju pomocy, w tym między innymi sprzętu medycznego, żywności oraz pojazdów ratunkowych. Paryż wysyła również na Ukrainę haubice samobieżne Caesar. 

Ponownie wybrany na prezydenta Francji Emmanuel Macron obiecał, że podczas swojej drugiej kadencji zamierza ,,aktywnie działać na rzecz przywrócenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz ściśle i skoordynowanie współpracować z europejskimi partnerami i sojusznikami”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!