E.Macron obrzucony pomidorami podczas pierwszej wizyty po reelekcji

0
246
Fot. Jean-Claude Coutausse pour Le Monde
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nieudana próba ataku na prezydenta Francji. Podczas pierwszej wizyty Emmanuela Macrona w kraju po wyborach prezydenckich, w jego kierunku poleciały pomidory. Wizyta jest początkiem kampanii partii prezydenckiej LREM przed czerwcowymi wyborami parlamentarnymi. W niedzielę Emmanuel Macron został ponownie wybrany na pięcioletnią kadencję.

Do incydentu doszło podczas wizyty Emmanuela Macrona w ubogiej dzielnicy podparyskiego miasta Cergy, w dużej mierze zamieszkanej przez imigranckie rodziny. Prezydent-elekt witał się z tłumem, gdy w jego kierunku poleciał worek z pomidorami, który trafił w ochroniarza. Pracownicy prezydenckiej ochrony natychmiast osłonili Macrona parasolem i ewakuowali w bezpiecznie miejsce. Po krótkiej przerwie szef państwa kontynuował wizytę. 

Prezydent nie skomentował incydentu. Oświadczył natomiast, że celem jego wizyty jest spotkanie się z obywatelami, którzy ” mają trudne życie” i “często odrzucają polityków”. “Chcę okazać im szacunek i zrozumienie, pokazując, że zajmuję się tymi dzielnicami w pierwszych godzinach mojej kadencji” – przekonywał Emmanuel Macron.

W niedzielę Emmanuel Macron wygrał wybory prezydenckie po raz drugi z rzędu. Urzędujący prezydent zdobył w drugiej turze ponad 58,5 procent głosów, pokonując liderkę narodowców Marine Le Pen.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!