Władze Mariupola: odkryliśmy kolejną masową mogiłę zamordowanych mieszkańców

0
Fot. NPR

Władze oblężonego Mariupola podały, że w mieście odkryto kolejny masowy grób mieszkańców, zamordowanych przez Rosjan. Poinformował o tym w Telegramie doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko. 

“Dotarły do nas nowe informacje o masowym grzebaniu zmarłych w Mariupolu, co jest próbą ukrycia zbrodni wojennych. Tym razem w dzielnicy lewobrzeżnej, w pobliżu cmentarza we wsi Winogradnoje. To po raz kolejny potwierdza, że okupanci usuwają, zakopują i palą poległych mieszkańców Mariupola w każdej dzielnicy miasta” – napisał doradca.

Opublikował również zdjęcie satelitarne miejsca, w którym znaleziono grób. 

“Ponownie zwracamy się do dziennikarzy z prośbą o rejestrowanie na zdjęciach komórkowych lokalizacji miejsc pochówku” – przypomniał.

We wcześniejszych wpisach Petro Andriuszczenko informował, że w Mariupolu rosyjscy okupanci utworzyli kilka masowych grobów w pobliżu obwodnicy i wrzucali tam ciała w plastikowych workach.

We wpisie wymieniany jest również masowy grób w okupowanej przez Rosjan wsi Mangusz koło Mariupola. Wykryto go także dzięki zdjęciom satelitarnym. Według Rady Miejskiej może tam być pochowanych od 3 do 9 tysięcy cywilów zabitych przez Rosjan.
Burmistrz Mariupola informuje, że od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w mieście zginęło do 20 tysięcy cywilów. Według ukraińskiego wywiadu w Mariupolu jest 13 rosyjskich ruchomych krematoriów. Rada Miejska donosi, że Rosjanie starają się pozbyć świadków popełnianych zbrodni zabijając ich, lub umieszczając w tak zwanych “obozach filtracyjnych”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!