W ostrzale rakietowym Lwowa zginęło 7 osób, 11 zostało rannych

0
302
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W wyniku porannego rosyjskiego ostrzału rakietowego Lwowa liczba zabitych wzrosła do 7 osób, a 11 zostało rannych, w tym jedno dziecko. Większość zabitych i rannych to pracownicy warsztatu samochodowego, w który trafił jeden z pocisków – poinformował przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Maksym Kozicki.

Trzy rakiety trafiły w obiekty infrastruktury wojskowej, czwarty trafił w warsztat naprawy samochodów. Według wstępnych informacji, pociski wystrzelono z regionu kaspijskiego.

Mer Lwowa Andrij Sadowyj dodał, że spośród 11 ofiar, trzy są w bardzo ciężkim stanie. Zostały uszkodzone także inne budynki mieszkalne, a w jednej z miejskich szkół wypadły okna.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie lwowskim całkowicie ugasiła pożar. Obecnie trwa rozbiórka zniszczonych budowli.

Władze miasta i obwodu lwowskiego poinformowały, że podczas drugiego porannego alarmu rosyjskie pociski ponownie leciały w kierunku Lwowa. Zostały jednak zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!