Ukraina: widać znaki rozpoczęcia rosyjskiej ofensywy

0
266
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Odnotowano oznaki rozpoczęcia ofensywy rosyjskiej we wschodniej Ukrainie – podaje ukraiński sztab generalny. Jak dodają wojskowi, już teraz nasiliły się działania zbrojne w rejonie Słobożańska i Doniecka.

Jak podaje sztab generalny, Rosja chce uzyskać pełną kontrolę nad obwodem donieckim i ługańskim. W tym celu dodatkowe rosyjskie siły są formowane w obwodzie rostowskim i na Krymie. Mają one wesprzeć główne oddziały, a przybliżony termin sformowania oddziałów to 24 kwietnia – podaje sztab generalny. 

Sztab zapowiada także prowokacje na pograniczu Rosji i Ukrainy z użyciem samolotów, a także ataki na cele cywilne. W rosyjskim obwodzie biełgorodzkim przy granicy z Ukrainą rozmieszczane są śmigłowce.

Ukraińska armia spodziewa się także kontynuacji obecnych działań zbrojnych na linii Izjum-Słowiańsk i Izjum-Barwenkowo. Rosjanie planują też zdobyć między innymi Łyman, Popasną i Rubiżne. Trwają też walki o Mariupol. 

Rosja – jak pisze sztab generalny – próbuje też przejąć kontrolę nad obwodem chersońskim, ale bez sukcesów. Dochodzi też do kradzieży i wywozu do Rosji sprzętu, maszyn i innych produktów ukraińskich przedsiębiorstw. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!