Paryż: wielkopiątkowa modlitwa w katedrze Notre-Dame

0
663
Fot. ABC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W katedrze Notre-Dame w Paryżu odbyła się w południe wielkopiątkowa modlitwa. Kilkuset wiernych modliło się też na placu przed świątynią. W tym roku dzień Męki Chrystusa zbiegł się z trzecią rocznicą pożaru, który zniszczył znaczną część katedry.

Wielkopiątkowe nabożeństwo rozpoczęło się krótką modlitwą wewnątrz katedry Notre-Dame, którą poprowadził administrator paryskiej diecezji biskup Georges Pontier. Modlono się pod krzyżem postawionym w obudowanej rusztowaniami nawie głównej. “W tym dniu, w którym obchodzimy rocznicę pożaru Notre-Dame, a także liturgię Wielkiego Piątku, przychodzimy, aby kontemplować Twój Krzyż, i odnowić naszą nadzieję” – powiedział biskup Georges Pontier. 

Modlitwa była kontynuowana na placu świętego Jana Pawła II przed katedrą. Nabożeństwo miało formę medytacji nad tekstami błogosławionego francuskiego misjonarza Karola de Foucauld, który zostanie kanonizowany 15 maja. Modlono się w intencji ofiar pandemii i wojen na świecie. “W sposób szczególny modlimy się za zranionych na ciele i zrozpaczonych, za wszystkie niewinne ofiary, za ofiary wojen – szczególnie tej na bliskiej nam Ukrainie. Czerpmy nadzieję z tajemnicy Krzyża, módlmy się za ofiary wojny, pandemii i inne ofiary naszego egoizmu i przemocy” – powiedział biskup Georges Pontier. 

Katedra Notre-Dame w Paryżu ma zostać ponownie otwarta dla wiernych w piątą rocznicę pożaru – 15 kwietnia 2024 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!