Wzrosła liczba ofiar ataku w Kramatorsku

0
240
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Do 50 wzrosła liczba ofiar rosyjskiego ostrzału Kramatorska w Donbasie. 5 z nich to dzieci. Około 100 osób zostało rannych. Rosjanie zaatakowali dworzec kolejowy, na którym byli zgromadzeni cywile. Rosyjskie wojsko ostrzeliwuje też inne miejscowości na wschodzie Ukrainy. Może to być przygotowanie do ofensywy w Donbasie. 

Jak wyjaśnia mer Kramatorska Ołeksandr Honczarenko, rosyjska rakieta spadła na 4 tysięczny tłum oczekujących na ewakuację kobiet, dzieci i osób starszych. Jak zaznaczył, wojskowi potwierdzają, że ataku dokonano za pomocą rakiety „Toczka – U”, uzbrojonej w szczególnie niebezpieczny ładunek kasetowy. 

W ocenie ukraińskich władz, Rosja dokonała umyślnego ataku na tłum cywilów. Szef obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował, że Rosjanie intensyfikują ataki na miasta Donbasu. Jak zaznaczył, ostrzały odbywają się praktycznie całodobowo – przede wszystkim w Awdijiwce i Wuhledarze. „Wróg przygotowuje się do zmasowanej eskalacji i zmasowanej ofensywy” – podkreśla szef administracji obwodu donieckiego. 

Według ukraińskich władz, Rosja w ciągu najbliższego czasu rozpocznie ataki mające na celu zdobycie całości obwodów donieckiego i ługańskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!