Ukraina – rozmowy pokojowe z Rosją

0
459
Fot. NEXTA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rozpoczęła się trzecia, od początku rosyjskiej inwazji, tura ukraińsko-rosyjskich rozmów pokojowych. Poprzednie nie przyniosły rezultatów. Delegacje Ukrainy i Rosji spotkały się na Białorusi, przy granicy z Polską, po białoruskiej stronie Puszczy Białowieskiej.
Przed spotkaniem członek ukraińskiej delegacji, doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak opublikował krótkie nagrania, w których przedstawił ukraińską pozycję na rozmowach. Jak mówił, Rosja to kraj, który w XXI wieku uważa, że rozwiązania siłowe są skuteczne, tymczasem delegacja ukraińska będzie przekonywać, że tak nie jest.

Podolak zaapelował też, aby nie wierzyć w możliwość wprowadzenia przez Rosję do władz Ukrainy swoich przedstawicieli np. ekprezydenta Janukowycza. Jak dodał, wszystko będzie tak, jak tego trzeba Ukrainie i narodowi ukraińskiemu, który już dowiódł, że nasz kraj zwycięża.

Podczas poprzednich rozmów pokojowych strony miały ustalić stworzenie korytarza humanitarnego z oblężonego przez Rosjan Mariupola na południu Ukrainy w celu m.in. ewakuacji rannych i części ludności cywilnej. Jednak kilkukrotne próby uruchomienia takiego korytarza były zrywane z powodu ostrzału Rosjan.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!