Francja: 100 milionów euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy

0
334
Fot. ubn.news
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Paryż zaoferował Ukrainie 100 milionów euro, które zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla ludności dotkniętej konfliktem na Ukrainie – poinformowało francuskie ministerstwo spraw zagranicznych. W ostatnich dniach Francja przekazała ponad 60 ton pomocy humanitarnej dla ukraińskich uchodźców, z czego połowa trafiła do Polski.

MSZ Francji poinformowało, że pomoc finansowa zaoferowana Ukrainie ma złagodzić kryzys humanitarny spowodowany inwazją Rosji. Jest to odpowiedź na prośbę Ukrainy. W niedzielę do Polski dotarła dostawa 33 ton pomocy – głównie namiotów, koców, zestawów higienicznych i śpiworów, a dziś została przekazana władzom ukraińskim. Druga dostawa ośmiu ton sprzętu medycznego i leków ma dotrzeć do Polski dziś wieczorem. Francuskie MSZ zapowiedziało, że na prośbę polskich władz Francja przekaże wkrótce pomoc w zakresie opieki medycznej dla uchodźców.

Wcześniej minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin poinformował, że do Francji przybyło około stu uchodźców z Ukrainy. Zapowiedział, że rząd przedłuży o 90 dni termin ważności zezwolenia na pobyt dla obywateli Ukrainy, i że przygotowywane są miejsca noclegowe dla ukraińskich rodzin.

Władze kilku miast, między innymi Paryża, Lille i Lyonu, wyraziły gotowość do przyjmowania uciekających przed wojną Ukraińców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!