W. Zełenski: najbliższe 24 godziny będą kluczowe dla Ukrainy

0
Zelenski
Fot. channelnewsasia.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi, że najbliższe 24 godziny będą kluczowe dla Ukrainy. Przywódcy rozmawiali o trwającej agresji Rosji oraz o krokach koniecznych do jej powstrzymania.
Prezydent Zełenski rozmawiał też przez telefon z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Podzielił się z nią uwagami na temat sposobów wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy. Rozmowy dotyczyły także pomocy finansowej oraz członkostwa jego kraju w Unii Europejskiej.

Ukraiński przywódca rozmawiał także z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. Jego słowa otuchy porównał do “rąk, które podtrzymują Ukraińców w tym trudnym czasie”. Ukraiński prezydent wyraził również nadzieję na jak najszybsze nastanie pokoju.
Wcześniej o sytuacji na Ukrainie prezydent tego kraju rozmawiał również z prezydentem Andrzejem Dudą, któremu podziękował za wsparcie, którego Polska udziela Ukrainie. Andrzej Duda napisał na Twitterze, że Ukraińcy czują się mocni i są gotowi walczyć.
Wołodymyr Zełenski odbył także rozmowy z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, premierem Belgii Alexandrem de Croo i prezydentem Portugalii Marcelem Rebelo de Sousą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!