Niemcy budzą się z letargu. Kanclerz Niemiec w Bundestagu z mocnym przekazem przeciw Rosji

0
572
kanclerz
Fot. Live Bundestag
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niemcy się budzą. Mocne przemówienie kanclerza Niemiec w Bundestagu. Niemcy zmieniają retorykę i coraz mocniej popierają Ukrainę oraz wszystkie działania NATO, ponadto podnoszą swoje wydatki na zbrojenia. Pada deklaracja ws. rezygnacji z rosyjskiego gazu.

“Wspieramy Ukrainę w największym stopniu w jakim to możliwe. Wczoraj zdecydowaliśmy się na dostawę broni dla Ukrainy. Na agresję Putina jest tylko jedna odpowiedź. Ponadto chcemy zająć majątki wszystkich oligarchów, podnosimy wydatki na zbrojenia, bronimy sojuszu NATO i nasza armia jest gotowa do działania, zamykamy rosyjskie banki i odcinamy ich od systemu SWIFT. “

Kanclerz Olaf Scholz zapowiedział zmiany niemieckiej polityki zagranicznej wobec Moskwy podczas specjalnego posiedzenia Bundestagu w sprawie ataku Rosji na Ukrainę. 

Polityk SPD powiedział, że agresja Kremla “zmieniła wszystko”. Szef rządu oświadczył, że Niemcy zgadzają się na odcięcie Rosji od systemu SWIFT, służącego do uwierzytelniania i zlecania płatności światowych instytucji finansowych.

Kanclerz podkreślił, że prezydent Władimir Putin “gardzi prawami człowieka”, a jego bezwzględny atak na Ukrainę jest “zwrotem w historii Europy”. “Putin nie zmieni swojego kursu z dnia na dzień, ale już niebawem odczuje cenę, jaką przyszło mu za to zapłacić” – powiedział.

Szef rządu federalnego dodał, że ostatnie przemówienia prezydenta Rosji, którymi próbuje uzasadnić ludzkie cierpienia na Ukrainie, są “jaskrawymi dowodami”, że stracił kontakt z rzeczywistością. Olaf Scholz zapowiedział także dalsze sankcje, które pogłębią izolację Rosji na rynkach światowych. 

“Atak Putina otworzył nowy rozdział w historii, wymagający innego spojrzenia na Rosję. Ukraińcy giną za wartości, którym hołduje wolny świat” – oświadczył socjaldemokrata, informując przy okazji o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów i zmianie kursu w sprawie dostaw broni na Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!