Niemcy: ogłoszono laureatów festiwalu Berlinale

0
Berlinale
Fot. IndieWire
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Berlinie ogłoszono zwycięzców 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale. Złoty Niedzwiedź powędrował w ręce hiszpańskiej reżyserki Carli Simon za film “Alcarras”. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymała francuska aktorka Isabelle Huppert, która jednak nie mogła jej odebrać osobiście.

Isabelle Huppert nie mogła się pojawić w Berlinie ze względu na dodatni wynik testu na koronawirusa. W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczyła zdalnie. “Ziścił się najgorszy scenariusz. Wszyscy się na nią cieszyli, a najbardziej ja, bo to ja miałem jej wręczyć tę nagrodę” – przyznał niemiecki aktor Lars Eidinger, który w filmie “A propos de Joan” zagrał u boku francuskiej gwiazdy.
Statuetką Złotego Niedźwiedzia nagrodzono hiszpański film “Alcarras”. Bohaterami obrazu Carli Simon są katalońscy rolnicy, żyjący głównie z uprawy brzoskwiń. Rodzina walczy o przeżycie, gdyż w miejscu ich ogrodów ma powstać park solarny. 

Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie “Rabiye Kurnaz gegen George W. Bush” otrzymała Meltem Kaptan. Turecko-niemiecka aktorka zagrała matkę Murata Kurnaza, urodzonego w Bremie Turka, który niewinnie przebywał w amerykańskim więzieniu Guantanamo.

Festiwal filmowy Berlinale potrwa jeszcze do 20 lutego. W kinach przy Placu Poczdamskim obowiązują ścisłe zasady sanitarne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!