Szef ukraińskiego MON – nasza armia gotowa do obrony

0
364
Ukraina
Fot. The Telegraph
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraińska armia jest gotowa do obrony – zapewnia szef resortu obrony Ołeksij Reznikow. Odniósł się w ten sposób do zagrożenia rosyjską agresją. W opublikowanym komunikacie napisał, że Ukraina nie odda ani kawałka swojej ziemi.

Minister Reznikow w komunikacie opublikowanym na stronie ministerstwa obrony podkreślił, że ukraińska armia posiada dużo większy potencjał, niż wcześniej. Jak dodał, jest to armia, która posiada doświadczenie wynikające z walk w Donbasie. 

Szef ukraińskiego resortu obrony zaznaczył, że doświadczenie bojowe w ostatnich latach uzyskało 420 tysięcy ukraińskich żołnierzy, dlatego, jak zaznaczył, agresor nie zdobędzie ani Kijowa, ani Charkowa, ani Odessy, ani żadnego ukraińskiego miasta. 

Minister podziękował międzynarodowym partnerom za wsparcie dyplomatyczne i w postaci sprzętu wojskowego, którego Ukraina w ostatnim czasie otrzymała 2 tysiące ton. 

Tymczasem w związku z rosyjskim zagrożeniem coraz więcej krajów apeluje do swoich obywateli o opuszczenie terytorium Ukrainy. Zrobiły to m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Izrael, Włochy i Szwecja. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!