Coraz więcej Francuzów kupuje broń palną

0
376
Fot. Reuters
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Coraz więcej Francuzów kupuje broń palną – informuje w dzisiejszym wydaniu Le Figaro. Według dziennika ma to związek z coraz częstszymi aktami przemocy we Francji i obawami ze strony obywateli o ich własne bezpieczeństwo.  

“Francja jest jednym z najbardziej uzbrojonych krajów w Europie” – pisze na swoich łamach Le Figaro. 

Z oficjalnych danych wynika, że niemal 5 milionów Francuzów posiada broń palną. Ponad 228 tysięcy osób bierze udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego. Liczba ta znacząco wzrosła po zamachach terrorystycznych, które miały miejsce we Francji w 2015 roku – informuje Le Figaro.

Konserwatywna gazeta dziennik cytuje też wypowiedzi nauczycieli, emerytów, studentów i rodziców, którzy niedawno weszli w posiadanie broni palnej. 

Rozmówcy Le Figaro skarżą się na postępujące zdziczenie społeczeństwa i na brak surowych wyroków dla przestępców. Tłumaczą również, że nie ufają władzom w sprawie zapewnienia im bezpieczeństwa.

Według Le Figaro, francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych, za pomocą specjalnej platformy internetowej, zaostrzy wkrótce kontrole dotyczące posiadania broni palnej..

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!