UE – Niemcy: ponad 50 proc. uchodźców nie zostało wcześniej zarejestrowanych w pierwszym kraju przybycia

0
302
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

53 procent uchodźców ubiegających o azyl w Niemczech nie zostało wcześniej zarejestrowanych na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, czego wymagają wspólnotowe przepisy. Wnioski tego typu ma rozpatrywać kraj, przez który imigrant wjechał na terytorium unii, czyli w państwach takich jak np. Grecja, Włochy, Polska czy Litwa. Jest to jednak niezgodne z tzw. konwencją dublińską, która przewiduje, że wnioski o azyl muszą być zarejestrowane w pierwszym kraju przybycia, który jest odpowiedzialny za jego rozpatrzenie.

Według danych z Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF), wynika, że w 2021 roku z 172,370 migrantów ubiegających się o azyl w Niemczech, 74,837 wnioskodawców spełniało unijne kryteria. Tylko 35,245 figurowało wcześniej w europejskiej bazie danych Eurodac.

Innymi najchętniej wybieranymi krajami docelowymi dla osób ubiegających się o azyl w Europie są Francja z 20 procent wniosków, Hiszpania z 11 procent oraz Włochy 8 procent.

Największą grupę osób ubiegających się o azyl w Unii Europejskiej stanowili migranci z Afganistanu i Syrii, będący jedną trzecią wszystkich wnioskodawców. Na kolejnym miejscu znaleźli się migranci z Pakistanu i Iraku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!