Niemcy: rozpoczął się ogólnokrajowy tydzień szczepień

0
650
Niemcy koronawirus
Fot. thelocal.de/A sign says 'stay healthy' at the Theater am Aegi in Hanover. Photo: DPA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Niemczech rozpoczęła się akcja mająca ułatwić obywatelom dostęp do szczepionki przeciw COVID-19. W ramach tak zwanego tygodnia szczepień każdy będzie mógł otrzymać preparat za darmo i bez ustalonego wcześniej terminu.

Punkty szczepień pojawiły się przy dworcach, stadionach i galeriach handlowych. Jak wyjaśniła kanclerz Angela Merkel, akcja ma objąć nawet najodleglejsze zakątki kraju. “Wszyscy w Niemczech zakasaliśmy rękawy, by wspólnym wysiłkiem trwale pokonać wirusa. Nigdy nie można było się tak łatwo i szybko zaszczepić jak teraz” – zachęcała szefowa rządu.

Kanclerz Merkel zaznaczyła, że w ostatnich miesiącach kampania szczepień wyraźnie straciła impet, a liczba nowych zakażeń koronawirusem zaczęła wzrastać. “Zdecydowana większość pacjentów leczonych w szpitalach i na oddziałach intensywnej terapii to osoby niezaszczepione. Musimy przekonać jak najwięcej osób, by w miarę dobrze przejść przez jesień i zimę” – podkreśliła.

Punkty szczepień są widoczne przy wielu berlińskich restauracjach i sklepach. Namioty porozstawiano także przy Stadionie Olimpijskim oraz hali hokejowej na Warschauer Strasse.

Z ustaleń Instytutu Roberta Kocha wynika, że odsetek osób w pełni zaszczepionych wzrósł w Niemczech do 62,3 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!