Francja: po zamachu w Nicei kościoły w tym mieście zostały zamknięte

Wiadomości Francja

0
990
Francja zamach
Fot. France24.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po porannym ataku terrorystycznym na katedrę w Nicei we Francji, zamknięto wszystkie kościoły w tym mieście. Świątynie otrzymały ochronę policji. Mężczyzna uzbrojony w nóż wtargnął do katedry i zabił trzy osoby, kilka innych ranił. Sprawca został postrzelony i ujęty przez policję.  

Ordynariusz diecezji nicejskiej biskup Andre Marceau w wydanym oświadczeniu zwrócił uwagę, że do tego “odrażającego aktu terrorystycznego w murach bazyliki Notre-Dame i w jej pobliżu doszło kilka dni po brutalnym zamordowaniu profesora Samuela Paty’ego” w Conflans-Sainte-Honorine”. Zapewnił o swej modlitwie za ofiary i ich bliskich, siły porządkowe, a także za ,,kapłanów i wiernych zranionych w swej wierze i nadziei”. 

Samuel Paty był nauczycielem historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine na przedmieściach Paryża i prowadził zajęcia o wolności słowa, podczas których pokazywał karykatury proroka Mahometa. Został brutalnie zamordowany przez 18-letniego Abdullaha Anzorowa, urodzonego w Moskwie Czeczena. Ofiarę znaleziono z obciętą głową około 200 metrów od szkolnego budynku. Sprawca zginął w trakcie policyjnej akcji. 

Francuski episkopat wezwał wiernych za modlitwę za ofiary dzisiejszego zamachu terrorystycznego w katedrze w Nicei. Zaapelował, by o 15.00 czasu lokalnego we wszystkich kościołach w kraju zabrzmiały dzwony. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!