Francja: Wielki Meczet w Pantin zostanie zamknięty w związku z morderstwem nauczyciela

Wiadomości Francja

0
Wielki Meczet we Francji
Fot. yahoo.com

Francuski minister Spraw Wewnętrznych Gérald Darmanin ogłosił, że zamknięty zostanie meczet we Francji, znajdujący się w podparyskiej miejscowości Pantin. Przewodniczący tamtejszej muzułmańskiej wspólnoty uczestniczył w internetowej kampanii przeciwko Samuelowi Paty-emu – nauczycielowi zamordowanemu w piątek przez czeczeńskiego uchodźcę.

Szef francuskiego MSZ zapowiedział, że nakaz zamknięcia Wielkiego Meczetu w Pantin wejdzie w życie dziś wieczorem i będzie obowiązywał przez sześć miesięcy. Decyzja zapadła po tym, jak odkryto, że imam meczetu udostępnił na stronie internetowej wspólnoty nagranie nawołujące do zwolnienia 47 letniego nauczyciela, który pokazał uczniom karykatury proroka Mahometa. Według śledczych, apel ten miał charakter „fatwy” – czyli islamskiego edyktu w sprawie ukarania przeciwnika islamu, który zmotywował zabójcę nauczyciela – 18 letniego Abdullaha Anzorova. 

Od wczoraj francuska policja prowadzi szereg akcji przeciwko islamistom. Szef francuskiego MSW zapowiedział liczne zatrzymania i rozwiązania stowarzyszeń wspierających radykalnych muzułmanów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!