Polska: “Chcę zrozumieć”

0
216
covid
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister zdrowia Adam Niedzielski zainaugurował kampanię społeczną promującą szczepienia przeciw COVID-19. Szef resortu zdrowia powiedział, że nowa inicjatywa “Chcę zrozumieć” to zmiana narracji mówienia o szczepieniach. Polega na przekonywaniu do szczepienia i uszanowaniu tego, że decyzja o przyjęciu preparatu jest autonomiczna.


“Cały czas stawiamy na dobrowolność szczepień” – wskazał minister Niedzielski. Wyjaśniał, że kampania “Chcę zrozumieć” będzie polegała na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. “Zmianę charakteru kampanii zachęcającej do szczepienia można sprowadzić do tego, że do tej pory mówiliśmy: szczepmy się, a teraz będziemy mówili raczej w konwencji: co potrzebujesz wiedzieć, jakie informacje potrzebujesz zgromadzić, żeby podjąć autonomiczną decyzję” – mówił Niedzielski.


Kampania rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Jej głównym punktem będzie strona internetowa www.gov.pl/chcezrozumiec. Będzie na niej można znaleźć informacje, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szczepienia przeciw COVID-19. Poza tym w mediach pojawią się specjalne spoty promujące szczepienia.

Dobrowolność szczepień vs urzędowe e-skierowania

Pomino zapewniania o dobrowolności szczepień przeciwko COVID-19, minister zapowiedział dziś także, że od najbliższego poniedziałku dzieci w wieku 5-11 lat będą mogły otrzymać pierwszą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. “Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej” – mówił szef resortu zdrowia.


Minister Niedzielski dodał, że w najbliższym czasie, na przełomie 2 i 3 października, zostanie wystawionych niemal pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które przeszły przez podstawowy schemat szczepienia.


Od 16 września na drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się osoby powyżej 12. roku życia, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!