Niemcy: trzystopniowy plan luzowania obostrzeń

0
245
Niemcy
Fot. Financial Times
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po dzisiejszym spotkaniu z premierami niemieckich landów kanclerz Olaf Scholz przedstawił trzyetapowy plan znoszenia restrykcji pandemicznych. Jako pierwsze zostaną złagodzone obostrzenia w handlu detalicznym.

Spadek wskaźnika zapadalności na Covid-19 i poprawa sytuacji w szpitalach zachęciły niemiecki rząd do dyskusji o złagodzeniu przepisów sanitarnych. “Szczyt zakażeń został osiągnięty. Wprowadzone przez nas zasady sprawiły, że przeszliśmy przez falę Omikrona znacznie lepiej niż inne kraje” – stwierdził kanclerz Olaf Scholz.

Po konferencji z udziałem władz landów szef rządu federalnego poinformował, że 4 marca – po pierwszych luzowaniach w handlu detalicznym – zostanie w różnych obszarach zniesiona tak zwana “zasada 2G plus”. Oznacza to, że w restauracjach, barach i hotelach wystarczy przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa. 

20 marca z kolei mają zostać zniesione wszystkie “daleko idące ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym”. Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wüst zastrzegł jednak, że “wirus nie zerka na kalendarz” i w zależności od przebiegu pandemii restrykcje mogą zostać w każdej chwili przywrócone.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!