Francja : 4 miliony osób straciło paszport szczepionkowy

0
399
Francja paszport covid
Fot. Schengen Visa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad 4 miliony Francuzów straciło paszport szczepionkowy w wyniku wprowadzenia nowych przepisów dotyczących aktywacji przepustki. Francuskie władze skróciły z siedmiu do czterech miesięcy termin na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19, bez której nie można zachować ważności paszportu szczepionkowego.

Cyfrową przepustkę stracili Francuzi powyżej 18 roku życia, którzy otrzymali drugą dawkę szczepionki przed 15 listopada, i którzy od tego czasu nie przyjęli trzeciej dawki preparatu. Wyjątkiem są osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu w ciągu ostatnich czterech miesięcy. W ich przypadku termin dezaktywacji przepustki został opóźniony. 

Francja ogłosiła również amnestię dla osób posługujących się fałszywymi paszportami szczepionkowymi, jeżeli zdecydują się one przyjąć pierwszą dawkę preparatu. Szacuje się, że ponad 200 tysięcy Francuzów korzysta z nielegalnego zaświadczenia o szczepieniu.

Rząd podjął decyzję o zaostrzeniu zasad aktywowania przepustek szczepionkowych w grudniu, w obawie przed falą wariantu Omikron. Według rządowych prognoz sytuacja epidemiczna w kraju uspokoi się pod koniec marca, i możliwe będzie wtedy zniesienie paszportu szczepionkowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!