Nowy Jork: 2 pielęgniarki zarobiły ponad milion dolarów na fałszywych certyfikatach szczepień COVID-19

0
Fot. Rory Doyle/Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dwie pielęgniarki z Long Island zostały aresztowane za przyjęcie łapówek w wysokości póltora miliona dolarów za podbijanie fałszywych certyfikatów szczepień na Covid-19. Osoby, które kupowały od nich certyfikaty nigdy nie zostały zaszczepione. 

Julie DeVuono, właścicielka Wild Child Pediatric Healthcare w Amityville oraz pracująca dla niej Marissa Urraro zostały oskarżone o wydawanie fałszywych kart szczepień w zamian za gratyfikacje finansowe. Zakupiony u przedsiębiorczych pań paszport covidowy kosztował 220 dolarów dla osoby dorosłej. 85 dolarów trzeba było zapłacić za osobę nieletnią.

Ponieważ DeVuono jest pielęgniarką, a Urraro jest licencjonowaną pielęgniarką praktykującą obie były w stanie wprowadzić fałszywe informacje do bazy danych szczepień w Nowym Jorku. 

Właściciele firm w pobliżu placówki służby zdrowia podejrzewali, że dzieje się tam coś nielegalnego, gdy zauważyli, ile osób wchodzi do budynku.

Według służb nielegalna działalność obu pielęgniarek została przerwana gdy tajny detektyw otrzymał kartę szczepień bez otrzymania zastrzyku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!