Niemcy: w Bundestagu pierwsza debata o obowiązku szczepień

0
Bundestag
Fot. Ruptly
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecki Bundestag debatuje dziś po raz pierwszy o obowiązkowych szczepieniach. Późnym popołudniem kluby i koła poselskie przedstawią swoje wstępne pomysły, które mają zostać doprecyzowane w połowie lutego. Opinie w tej sprawie są podzielone także w samym rządzie.

Szef współrządzących liberałów Christian Lindner zastrzegł, że decyzja o wprowadzeniu obowiązku szczepień nie jest jeszcze przesądzona, gdyż w jego partii zaistniała w tej sprawie różnica zdań. Uchwaleniu takiej ustawy sprzeciwia się na przykład jeden z liderów FDP i wiceprzewodniczący Bundestagu, Wolfgang Kubicki.

Zdaniem szefowej frakcji AfD Alice Weidel obowiązkowe szczepienia zaostrzą polaryzację społeczną, przyczyniając się do “wszczynania ideologicznej wojny”. Posłanka stwierdziła, że segregacja jest już nawet zauważalna w szkołach, gdzie rodzice nie pozwalają swoim dzieciom bawić się z niezaszczepionymi równieśnikami.

Innego zdania są politycy SPD, w tym kanclerz Olaf Scholz i minister zdrowia Karl Lauterbach, spodziewający się w następnych tygodniach “frontalnego ataku” fali pandemii. Po wprowadzeniu powszechnego obowiązku szczepień odmowa przyjęcia preparatu na Covid-19 łączyłaby się z karą pieniężną, sięgającą kilku tysięcy euro.

Minionej doby wykryto w Niemczech około 164 tysięcy zakażeń koronawirusem. Wskaźnik zachorowalności wzrósł do 940.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!